تبلیغات
looxweb - مصاحبه ای جذاب با مدیر یک کانال تلگرامی پر در آمد
archive
مطالب اخیر
لینک دوستان

آمار بازدید وبلاگ

webgozar
MAIN - ATOM - RSS
looxweb - مصاحبه ای جذاب با مدیر یک کانال تلگرامی پر در آمد
معرفی کالا های برتر آموزشی در سطح کشور
این وبلاگ در جهت معرفی کالا های برتر به کاربران راه اندازی شده است

مصاحبه ای جذاب با مدیر یک کانال تلگرامی پر در آمد

مصاحبه ای جذاب با مدیر یک کانال تلگرامی پر در آمد در خواستگاری می‌گویم «وب مستر» هستم چت‌های زیاد و بی مورد یکی از کارهای بیهوده‌ای است که قیامت می‌گوید حسابی وقتش را با آن تلف کرده است آنقدر که ۶ اکانت یاهو مسنجری که داشت همگی از آی‌.دی‌های مختلف پر شده بود و دیگر ظرفیت نداشت.« متاسفانه یکی از ناراحتی‌هایم این است که عمرم را سر همین چت کردن تلف کردم. رسیدم به جایی که کلا چت کردن را کنار گذاشتم. من خیلی درگیر اینترنت بودم و الان هیچ دوستی ندارم.  در مهمانی‌های فامیلی شرکت می‌کردم ولی دوست درست و حسابی ... ادامه مطلب ...
مصاحبه ای جذاب با مدیر یک کانال تلگرامی پر در آمد در خواستگاری می‌گویم «وب مستر» هستم
چت‌های زیاد و بی مورد یکی از کارهای بیهوده‌ای است که قیامت می‌گوید حسابی وقتش را با آن تلف کرده است آنقدر که ۶ اکانت یاهو مسنجری که داشت همگی از آی‌.دی‌های مختلف پر شده بود و دیگر ظرفیت نداشت.« متاسفانه یکی از ناراحتی‌هایم این است که عمرم را سر همین چت کردن تلف کردم. رسیدم به جایی که کلا چت کردن را کنار گذاشتم. من خیلی درگیر اینترنت بودم و الان هیچ دوستی ندارم. 
در مهمانی‌های فامیلی شرکت می‌کردم ولی دوست درست و حسابی نداشتم. آن موقع‌ها فامیل ها و آشناها همیشه می‌گفتند مگر می‌شود از اینترنت پول در آورد؟ من برعکس بقیه هیچ وقت در کارم مشوق نداشتم. زمانی هم بوده که بیرون کار کنم. اما در حال حاضر شغلم همین کارهای اینترنتی است. 
مگر شما چطوری پول در می‌آورید؟ خب کانال هم یک رسانه است. من هم مدیر یک رسانه هستم. خانواده‌ام اوایل مخالف بودند می‌گفتند این کار آینده‌دار نیست البته راست هم می‌گفتند چون کار سازماندهی شده‌ای نیست ولی خب من درآمدم خوب است. خیلی مهم است آدم شغلش را دوست داشته باشد. من واقعا عاشق شغلم هستم ولی مادرم وقتی می‌رود خواستگاری باید برایشان حسابی توضیح بدهد وگرنه متوجه نمی‌شوند. 
بعضی ها که از همان پشت تلفن شغلم را نمی‌فهمند و فکر می‌کنند بیکارم و رد می‌کنند. (خنده) نام شغل ما «وب مستر» است.»
هر تبلیغ ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان درآمد
اولین حقوق مجازی قیامت از گذاشتن یک بنر در وبلاگش شروع می‌شود که در آمدش ماهی ۸ هزارتومان بود. بعد این موضوع در ادامه به فروش سریال‌های کره‌ای و جومونگ‌های مختلف می‌رسد: « یک زمانی سریال‌های کره‌ای بیننده زیادی داشت من هم رفتم و درخواست همکاری برای فروش دادم. اتفاقا خیلی هم فروختم و سود کردم.» 
قیامت درآمد ماهانه اش از تبلیغات اینترنتی را لو نمی‌دهد و فقط به دادن نرخ پست‌های تبلیغاتی در کانالش اشاره می‌کند: « درآمد را به زبان خودم نمی‌گویم اما حدودش را همه می‌دانند. تبلیغات در گیزمیز بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان است که تا سه هفته آینده رزو شده است. 
معمولا هم روزی ۲ تا تبلیغ بیشتر نمی‌گذارم. چون کیفیت کانال برایم خیلی مهم است. من آدم وسواسی هستم. آنقدر که در تمام این ۱۰ سال تنهایی کار کردم. 
خیلی‌ها در این چندسال به من گفتند دمتان گرم تیم‌تان خیلی خوب است و وقتی فهمیدند من تنهایی کار می‌کنم تعجب کردند. برای گذاشتن تبلیغات هم خیلی وسواس دارم. اینکه متنش چه چیزی باشد و یا چه زمانی منتشر شود برایم مهم است. 
بنابراین یکی از تبلیغات را شب قبل خواب و دیگری را هم ظهر قبل از ناهار می گذارم. در طول روز هم حدود ۳۰ تا تماس برای گذاشتن تبلیغ دارم که شاید جز دو تماس بقیه را جواب نمی‌دهم. 
چون اصلا نیازی به جواب دادن ندارم. حتی برخی هم می‌گویند باید برای تبلیغ قرارداد ببندیم که من اصلا چنین اعتقادی ندارم من در چت شماره کارت می‌فرستم آنها هم باید کارت به کارت کنند. 
حالا این تبلیغات برای برخی بازدهی خوب داشته پیام داده‌اند و گفتند که حلالت باشد. برخی هم فحش دادند و گفتند بازدهی برایشان نداشته است.» با اینکه آقای مدیر درآمدش را لو نمی‌دهد با یک حساب سرانگشتی می توان حدس زد که باید ماهیانه بالای ۳۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد.
کانال یک میلیون نفری حدود یک میلیارد تومان می‌ارزد
اسم عجیب و غریب گیزمیز هم سوال بعدی ما می‌شود که این اسم از کجا می آید؟« من وقتی خواستم برای سایتم یک دامین بگیرم. اصرار داشتم که دات کام باشد. 
برای همین هرکلمه معنی داری که وارد می‌کردم پیش از من آن را گرفته بودند. هرکلمه بی‌معنی هم که وارد می کردم انگار به زبان‌های خارجی معنی داشت چون آن‌ها را هم گرفته بوند. 
تا اینکه کلمه «گیزمیز» به ذهنم رسید. به نظرم هم یک اسم فان بود و ۶حرف بیشتر نداشت. برای همین ثبتش کردم. بعد هم با ورود کانال به تلگرام این اسم را ادامه دادم.» 
درحین مصاحبه که منصور قیامت روبرویمان نشسته است در کانال تلگرامی‌اش پیام‌های جدیدی اضافه می‌شود و این موضوع سوال ما می‌شود: « من از قبل یک سری از پست‌ها را آماده می‌کنم و به تازگی همکار جدیدی به کار اضافه کرده‌ام که در غیاب من پست‌ها را در گیزمیز منتشر می‌کند. 
شما اگر یک نصفه روز از رقبایت جا بمانی دیگر جاماندی و بعد فایده‌ای ندارد. برخی کلی برای عضو جمع کردن پول‌های سنگین خرج می‌کنند. اما من به این کارها اعتقادی ندارم. یک بار هم سی هزارتومان برای تبلیغ دادم که هیچ فایده‌ای نداشت. 
من خبر دارم که شبکه‌های ماهواره‌ای یک میلیارد تومان پول می‌گیرند و یک کانال با یک میلیون عضو به شما می‌فروشند. بعضی هم با پست‌های غیراخلاقی سعی می‌کنند آدم جمع کنند. 
اما من پست‌هایم همه خانوادگی است و بیشتر عضوهایم هم به خاطر کپی و فوروارد پست‌هایم اضافه شده‌اند. اواسط رشدمان خیلی بالا بود و به روزی ۱۴هزارنفر رسیده بود. اما الان به ۷ هزارنفر در روز تقریبا رسیدیم. من وقتی شروع به کار کردم برخی کانال‌ها سی هزار فالوئر داشتند. »
پلیس فتا حواسش به همه چیز نیست
آقای قیامت می‌گوید که دوست دارد به عنوان یکی از مدیران پرطرفداران تلگرام با مسئولین وزارت ارتباطات تعامل داشته باشد و به گفته خودش اگر کاری از دستش برمی‌آید انجام دهد اما تاکنون هیچ کدام از مسئولین سراغش نیامدند: « به نظرمن باید این تعامل وجود داشته باشد اتفاقا من از پلیس فتا و فیلترینگ واقعا تقاضا می‌کنم که روی کانال‌های تلگرام و کارهای ما نظارت کنند. 
اگر جایی مشکلی پیش آمد تذکر بدهند. ماهم حتما به آن عمل می‌کنیم. اینطوری نباشد که بعد وارد عمل شوند. اتفاقا برخی کانال‌ها خیلی مستهجن هستند که باید فیلتر شوند. به نظرمن متاسفانه پلیس فتا حواسش به همه چیز نیست.»
با این حال آقای قیامت می‌گوید بسیاری از جامعه شناسان و دانشجویان و فعالان حوزه ارتباطان برای بررسی و تحقیق سراغش آمدند و از او درباره این کار پرس و جو کرده‌اند.
تلگرام فیلتر شود عین خیالم نیست!
با این همه فشار کاری و تبلیغات و درآمد چند ۱۰ میلیونی آقای قیامت یک ماشین «لیفان ۶۲» و یک گوشی «هوآوی» دارد که در طول مصاحبه فقط به خواست ما یک‌بار از جیبش بیرون می آورد. بارها هم تاکید می کند که این گوشی به دست بودن اصلا چیز خوبی نیست و زمانی که از پشت میز کارش بلند می‌شود دیگر خودش را با تلفن همراهش سرگرم نمی‌کند. 
قیامت اعتراف می‌کند که جز کارهای اینترنتی کار دیگری بلد نیست ولی از فیلتر شدن تلگرام هم هیچ ابایی ندارد: « من پیش از ورود به تلگرام داشتم از دنیای اینترنت می‌رفتم اما کانال، دقیقا همان چیزی بود که می‌خواستم برای همین پابند شدم. 
خیلی‌ها به من می‌گویند اگر تلگرام فیلتر شود نمی‌ترسی؟ چون کانالت حیف است. من همیشه گفتم اگر فیلتر شد، حداقل یک خوبی دارد که به زندگی‌مان می‌رسیم؛ چون واقعا تمام وقتمان را از دست دادیم. 
من واقعا جوانی‌ام پای اینترنت رفت. اینترنت درک، شعور ودانشم را بالا برد. درآمد نسبتا مناسبی هم بدست آوردم. توانستم توانایی‌هایم را به خودم و بعد به دیگران ثابت کنم. 
اما مهم‌ترین نکته منفی‌اش این بود که اصلا نتوانستم جوانی کنم. من بخواهم مسافرت بروم با بدبختی سه روز جایی می‌روم و باید سریع برگردم. چون باید کانال را به روز کنم.اینطوری نمی‌شود زندگی کرد. 
اما تا زمانی که هستم به اعتبار و کیفیت کارم اهمیت می‌دهم. اگر گیزمیز را ول کنم اعتبار ۱۰ ساله ام کاملا خدشه‌دار می‌شود. 
منصور قیامت اگر موفق بوده به خاطر این است تمام وقت کار کرده . حالا اگر تلگرام فیلتر شود بزرگ‌ترین فایده‌اش این است که به زندگی‌مان می رسیم. من هم آدم طماعی از نظر مادی نیستم. کارم را هم کرده‌ام و همه فهمیده‌اند منصور قیامت می‌تواند.»

پنجشنبه 27 اسفند 1394 - 07:40 ب.ظ -