تبلیغات
looxweb - مدرسه كسب‌وكار معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد
archive
مطالب اخیر
لینک دوستان

آمار بازدید وبلاگ

webgozar
MAIN - ATOM - RSS
looxweb - مدرسه كسب‌وكار معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد
معرفی کالا های برتر آموزشی در سطح کشور
این وبلاگ در جهت معرفی کالا های برتر به کاربران راه اندازی شده است

مدرسه كسب‌وكار معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد

153مدرسه كسب‌وكار معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد مدرسه كسب‌وكار معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد تاریخ تاسیس: سال 1925 نوع دانشگاه : خصوصی رییس دانشکده: گارت سالونر فارغ التحصیلان: فوق لیسانس و دکترا هدف: ساخت ایده‌ها برای تعمیق و تکمیل كردن فهم ما از مدیریت و معرفی رهبران فهیم و خلاق و اصولگرا که می‌توانند دنیا را عوض کنند. مدرسه کسب و کار استنفورد یکی از مدارس حرفه‌ای مدیریت در دانشگاه استنفورد در شهر کالیفرنیا می‌باشد. این مدرسه MBA عمومی‌ و ... ادامه مطلب ...
153مدرسه كسب‌وكار معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد
مدرسه كسب‌وكار
معرفی اجمالی مدرسه کسب و کار استنفورد

تاریخ تاسیس: سال 1925
نوع دانشگاه : خصوصی
رییس دانشکده: گارت سالونر
فارغ التحصیلان: فوق لیسانس و دکترا
هدف: ساخت ایده‌ها برای تعمیق و تکمیل كردن فهم ما از مدیریت و معرفی رهبران فهیم و خلاق و اصولگرا که می‌توانند دنیا را عوض کنند.

مدرسه کسب و کار استنفورد یکی از مدارس حرفه‌ای مدیریت در دانشگاه استنفورد در شهر کالیفرنیا می‌باشد. این مدرسه MBA عمومی‌ و اجرایی کوتاه مدت و دکترا ارائه می‌دهد. این دانشگاه مقام اول را در رتبه‌بندی مجله U.S. News & World Report به خود اختصاص داده است.
تاریخچه
مدرسه در سال 1925 پایه گذاری شد. از این مدرسه سه نفر جایزه نوبل گرفته‌اند و بسیاری از اعضای هیات علمی‌آن با مراکز تحقیقاتی مثل هوور در زمینه جنگ، صلح‌، تغییرات همکاری دارند. همچنین رابطه بسیار نزدیکی با کمپانی‌های سیلیکون ولی در زمینه سرمایه‌گذاری ریسکی، مالی، فنی دارد.
بودجه سالانه دانشگاه 133 میلیون دلار می‌باشد. استنفورد دومین دانشگاه توانمند می‌باشد و همچنین مدرسه کسب‌وکار استنفورد به تربیت رهبران موفق در کسب و کار و کارآفرینی معروف می‌باشد. در آگوست سال 2006‌، دومین وقف بزرگ در طول تاریخ مدارس کسب و کار به مبلغ 105 میلیون دلار به مدرسه توسط پیل نایت از اعضای فارغ‌التحصیل دانشگاه اعانه شد که این مبلغ صرف ساخت یک مرکز مدیریتی به نام پیل نایت خواهد شد.
رتبه‌بندی
مدرسه کسب و کار استنفورد در رتبه‌بندی مجلات مختلف همواره جز چند دانشگاه برتر بوده است.
رتبه 1 درU.S. News & World Report
رتبه 3 در Financial Times
رتبه 5 در Bloomberg Businessweek
مدرسه کسب و کار استنفورد‌، در بین تمام مدارس مقام اول در آموزش مفاهیم آکادمیک اخلاق، مسوولیت اجتماعی و حمایت زیست محیطی را در دوره تحصیلات و فعالیت‌ها به خود اختصاص داده است. این رتبه بندی بر مبنای تحقیقات مفصل از دانشگاه‌ها برای توضیح دروس و تحقیقات مرتبط با موارد فوق می‌باشد.
پروفایل دانشجویان
دانشگاه استنفورد از طرف خیل عظیمی ‌از دانشجویان انتخاب می‌شود و در حدود 380 دانشجو در سال برای برنامه عمومی ‌خود می‌پذیرد. به همین دلیل درصد پذیرش، بسیار پایین تر از حد میانگین برای سایر دانشگاه‌ها و کمتر از 10 درصد می‌باشد مثلا برای پذیرش سال 2012 که در سال 2010 انجام شد فقط 8/6 درصد دانشجویان پذیرفته شدند.
دانشجویان در مدرسه به طور سنتی از خط مشی عدم افشا درجات پیروی می‌کنند و دانشجویانی که جزو ده دانشجوی برتر هر دوره می‌شوند مدرک ارجی میلر را دریافت می‌کند و بهترین دانشجو نیز جایزه هنری فورد را به دست می‌آورد و در آخر سال اول 5 دانشجو برپایه گزینش آکادمیک و فراتحصیلی برای دریافت مدرک سیبل کاندید می‌شوند.
برنامه تحصیلی جدید
در سال 2006‌، مدرسه تغییرات زیادی در مدل آموزشی ایجاد کرد. در مدل جدید، آموزش MBA تخصصی تغییرات كرده بود که در چهار زمینه خود را نشان داد. در ابتدا سعی شد تا به هر دانشجو یک تجربه منحصر به‌فرد داده شود. در این حالت به دانشجویان محدوده وسیعی از دروس ارائه می‌شد که دانشجو می‌توانست آنچه را می‌خواهد به کمک مشاور درسی برنامه‌ریزی بکند. در مرحله دوم‌، برنامه جدید سعی داشت تا تجربه ذهنی سیستم را از طریق سمینارهای کوچک‌تر و موثرتر و متمرکز بر تفکر تحلیلی، عمیق‌تر بکند. سوما، برنامه جدید آموزش جهانی را از طریق ارائه دروس جدید و دریافت تجربه بین‌المللی از دانشجویان گسترش می‌داد و در نهایت برنامه جدید بر رهبری و ارتباطات از طریق تست نقاط قوت شخصی دانشجویان تمرکز دارد. در کل مدرسه با ارائه یک برنامه منعطف سعی دارد تمایز خود را با دانشگاه‌های بزرگ که پذیرش زیادی از دانشجویان دارند حفظ کند.
ارتباطات سازمانی
مدرسه استنفورد با دانشگاه‌های دیگر نیز مثل ‌هارواردMIT و مدرسه London Business School همکاری و دوره‌های مشترک ارائه می‌دهد.
اطلاعات آماری
درآمد سالانه فارغ‌التحصیلان: 169,989 دلار
آمار دانشجویان مدرسه
تعداد دانشجویان: 956 نفر
MBA تمام وقت:799 نفر
دکترا: 101 نفر
هزینه کل دوره: 106,236 دلار
بودجه سالانه پیشنهادی:83,000 دلار
طول دوره: 21 ماه
شروع فرآیند پذیرش: پاییز هر سال
نیازمندی‌های دوره
مدرک زبان (ILETS,TOEFL:600)
GMAT : میانگین نمره 728 ( از 680 تا 770)
تعداد درخواست :7204
میزان پذیرش: 6 درصد
مصاحبه: فقط با دعوت قبلی و از 100 درصد افراد
پروفایل کلاس
زن:39 درصد
مرد:61درصد
غیربومی:41 درصد
میانگین تجربه کاری: 48 ماه ( از 26 ماه تا 72 ماه)
کمک‌های مالی
افراد باید برای دریافت اقدام نمایند
تعداد افراد دریافت‌كننده:74 درصد دانشجویان
بسته حمایتی: سالانه 57000 دلار

یکشنبه 17 مرداد 1395 - 02:41 ق.ظ -