تبلیغات
looxweb - مقاله در مورد مدیرت پروژه
archive
مطالب اخیر
لینک دوستان

آمار بازدید وبلاگ

webgozar
MAIN - ATOM - RSS
looxweb - مقاله در مورد مدیرت پروژه
معرفی کالا های برتر آموزشی در سطح کشور
این وبلاگ در جهت معرفی کالا های برتر به کاربران راه اندازی شده است

مقاله در مورد مدیرت پروژه

4مقاله در مورد مدیرت پروژه طرح پروژه یك طرح مهمترین عبارت یك پروژه هست اگر طرحی بطور مؤثری اجرا شود و كارگران با آن سهیم باشند در توسعه این طرح شانس موفقیت بسیار زیاد خواهد بود باز هم حتی با بهترین طرح آماده این تغییرات اتفاق خواهند افتاد .بهترین طرح یك پروژه با یك معنایی از نیازها شروع خواهد شد مانند موقعیت كار، طبقه بندی ساختار یك كار، تشخیص ها؛ زمانبندی و گذراندن منحنی (رسم نمودار) . همچنین یك طرح مؤثر عهده دار می‌شود كه مدیر پروژه بفهمد موضوع آن تجارت را  واجبارها و فرضیات را همراهی كند. ... ادامه مطلب ...
4مقاله در مورد مدیرت پروژه
طرح پروژه

یك طرح مهمترین عبارت یك پروژه هست اگر طرحی بطور مؤثری اجرا شود و كارگران با آن سهیم باشند در توسعه این طرح شانس موفقیت بسیار زیاد خواهد بود باز هم حتی با بهترین طرح آماده این تغییرات اتفاق خواهند افتاد .بهترین طرح یك پروژه با یك معنایی از نیازها شروع خواهد شد مانند موقعیت كار، طبقه بندی ساختار یك كار، تشخیص ها؛ زمانبندی و گذراندن منحنی (رسم نمودار) . همچنین یك طرح مؤثر عهده دار می‌شود كه مدیر پروژه بفهمد موضوع آن تجارت را  واجبارها و فرضیات را همراهی كند.

شركت گریسون            Greyson Corporation

شركت گریسون در سال 1940 بوسیله 3 دانشمند از دانشكده كالیفرنیا تشكیل شد . هدف اصلی این شركت جستجو و توسعه برای سلاحهای پیش رفت ارتش بود ـ در جنگ جهانی دوم گریسون به عنوان یك رهبر در رشتسه بررسی و جستجو و توسعه شروع بكار كرد. در اواسط سال 1950 گریسون 200 دانشمند و مهندس استخدام ـ در حقیقت گریسون فقط قراردادهای R&D را كه سودمند بودند انجام می‌داد. اول از همه ـ همه دانشمندها و مهندسین به فعالیتهای R&D اختصاص داشتند و هیچگونه شراكت وفادارانه ای با برنامه‌های تولیدی نداشتند .

دوم این كه ـ یك عملكرد سازنده ای شده قوی تشكیل نشده بود ـ عملكرد مدیریت پروژه مسئولیتی از وظایف مدیر بود كه تقسیم می‌كرد اجراء را در میان اكثریت كاركنان ـ رابطه كاركنان در بین شعب بسیار عالی بود ـ در اواخر دهه 1950 گریسون زیر نظر یك مدیریت جدید بود. تقریباً تمام برنامه‌های R&D نامیده شد جهت تأسیس از كیفیت گرفته تا تولید طرح به خوبی انجام شد . به عنوان یك نتیجه گیری، گریسون تصمیم گرفت كه وارد تولیدات سلاحهای ارتش بشود و ثروت بادآورده سودمند را از بازار تولیدات آن بدست آورد. لازمه این كار داشتن یك تشكیلات جدید بزرگ با یك عملكرد از یك ساختار ماتریكسی بود . مشكلات پرسنلی رخ داده بود اما هیچ یك كه عمق فاجعه بزرگ را ثابت كند وجود نداشت .
در سال 1964 گریسون وارد تجارت هوا و فضا شد . با استفاده از قرارداد فرعی جهت میزان نیروی محركه در موشكل Hercules قرارداد برای یك دوره 5 ساله به مبلغ 200 میلیون دلار طرح ریزی شده بود . همچنین با بالاترین امكانات جهت دنبال كردن كار بین سالهای 1964 تا 1968 گریسون توسعه داد یك تكنیك شایسته از تركیب اعضا بر اساس جوانی و تحصیلات دانشگاهی بدون هیچ آزمایشی . اكثریت مستخدمین اصلی هنوز در پست و موقعیت مدیر بودند. گریسون هرگز متوقف نشده بود بعلاوه گریسون برای تقریباً همه مستخدمین جنبه بالاترین مقام توسعه برنامه را داشت . بین سالهای 1967 و 1971 بخشی از آمادگی دفاعی در جهت سیستم های اسلحه های جدید رو به نزول بود . گریسون به سختی بر روی 2 برنامه تهیه شده هركولز و كاندار 2 Condor II و Hercules تكیه كرده بود . هر دوآنها برای ادامه دست آوردها بالاتین قول را داده بودند . گریسون همچنین تعداد 30 قرارداد كوچكتر با R&D داشت به خوبی 2 قرارداد كوچك تولید برای اسلحه های دستی زیرا پول های R&D شروع به كم شدن كردند و مدیریت گریسون تصمیم گرفت متوقف كند بسیاری از فعالیتهای R&D را و جایگزین كند آنها را با قراردادهای تولیدی سودمند. گریسون اعتقاد داشت كه آنها می‌توانند رقابت كنند با هر یك از موضوعات در جهت تولید با قیمت پایین . با این فلسفه ، اجتماع R&D در حال نزول در كمترین سطح موفقیت بود . به دلیل حمایت در فعالیتهای خانگی مسئول مهندسی همه اجاره ها را به جز برای كارهای خرده فروشی با هوشمندی مخصوص متوقف كرده بود . همه مهندسین غیرضروری به واحدهای تولیدی منتقل شدند. در سال 1972 گریسون وارد یك مسابقه با شركت (هوا و فضا) اتمسفر كامرون شد به جهت توسعه و كیفیت و آزمایش برای موشك جدید نپتون در نیروی هوایی ، این مسابقه در ده ماه آخر سال 1973 بر روی یك موتور پرتاب 8 صورت می گرفت . شركت كامرون این قرارداد را به علت تكنیك شایسته برنده شد . اگرچه شركت گریسون اطلاعات با ارزش تكنیكی را در آزمایش و توسعه موتور راكتها بدست آورده بود . در واقع برنامه نپتون برای او آشكار ساخته بود كه مدیریت گریسون در تكنولوژی هوا فضا به سرعت ردحال تغییر بوده و گریسون را در یك موقعیت مجهول نگه داشته اگرچه سرمایه در حال كاهش بود گریسون افزایش داد اعضاء متخصص را و به زودی بدست آورد بالاترین موفقیت را در بررسی و توسعه قراردادها.
چهارشنبه 18 اسفند 1395 - 06:11 ب.ظ -